Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie?

Kategorie Pozostałe
przewóz zwłok z zagranicy
Wyjazdy zagraniczne stały się dziś dość tanie, szczególnie jeśli mówimy o sąsiednich krajach. Ponadto brak granic i kontroli granicznych w obrębie Unii Europejskiej sprawia, że bardzo łatwo jest się wybrać dziś do jakiegokolwiek państwa na kontynencie. Przed wyjazdem trzeba jednak pamiętać o kilku podstawowych formalnościach, które mimo wszystko będziemy musieli załatwić. Do najważniejszych kwestii należy ubezpieczenie.

W przypadku wyjazdu do Europy w pierwszej kolejności należy wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Nie jest to trudne i nie wymaga załatwiania żadnych większych formalności. Karta taka daje nam możliwość korzystania z opieki zdrowotnej w krajach Unii Europejskiej. Warto jednak pomyśleć też o osobnym ubezpieczeniu turystycznym, szczególnie jeśli wybieramy się na bardziej aktywny pobyt. Dobre ubezpieczenie turystyczne będzie przewidywało na przykład odszkodowanie w przypadku urazów odniesionych przy uprawianiu sportu. Oczywiście, zabezpieczy nas również przed takimi kwestiami, jak kradzież czy zgubienie bagażu.
Osobą kwestią którą powinno obejmować ubezpieczenie, jest przewóz zwłok z zagranicy. Niestety, wyjeżdżając gdziekolwiek trzeba również pomyśleć o takich rzeczach. Mało kto przy planowaniu wakacji chce mieć w głowie ewentualność jakiejkolwiek tragedii i własnej śmierci, ale nigdy nie można wykluczyć nieszczęśliwych wypadków. Warto pamiętać, że przewóz zwłok z zagranicy to rzecz bardzo kosztowna. W niektórych przypadkach koszta sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Rodzina osoby zmarłej za granicą może mieć wielkie problemy ze sprowadzeniem ciała do kraju, aby zapewnić jej godny pochówek. Jeśli jednak osoba taka posiadała odpowiednie ubezpieczenie, to pokryje ono wszystkie związane z tym koszty.
Kupowanie ubezpieczenia turystycznego nie jest miłe. Musimy wówczas wziąć pod uwagę to, że w czasie naszej podróży mogą nas spotkać nieszczęśliwe czy wręcz tragiczne sytuacje. Warto jednak o tym pomyśleć, bowiem ubezpieczenie może nas uratować przed wielkimi stratami finansowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *