Urządzamy pokój malucha – co wybrać?

Kategorie Dzieci
senna.sowka

Przyszłe mamy urządzając pokój swojego dziecka, zwykle zwracają uwagę na każdy szczegół. Nie inaczej jest, gdy wybierają łóżeczko i pościel dla dzieci. Na rynku dostępny jest ogrom wzorów i kolorów, ale to sprawa drugorzędna. Przecież maluch pierwsze miesiące w większości będzie spędzał właśnie w łóżeczku, dlatego powinniśmy zadbać przede wszystkim o jego bezpieczeństwo i wygodę.

Jeżeli chodzi o samo łóżeczko, należy zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze na rozstaw szczebelek- nie może być większy niż 6 cm (ma to uchronić niemowlę przed ryzykiem zakleszczenia główki). Po drugie łóżeczko powinno mieć regulowaną wysokość- przynajmniej dwa poziomy. Dzięki temu mama nie będzie musiała się schylać do noworodka, a gdy dziecko zacznie siadać lub chodzić będziemy mogli obniżyć materacyk. Do łóżeczka trzeba też wybrać materacyk, tak by zapewnić dziecku komfort, a jednocześnie nie dopuścić do późniejszych problemów z kręgosłupem. Dlatego dla maluchów poleca się materace średniotwarde, bezstrefowe. Wybierając materac sprawdźmy też czy ma on odpowiednie atesty.

Gdy wybierzemy już łóżeczko pozostaje wybrać pościel dla dzieci. Tak naprawdę w przypadku niemowląt wszelkie wzory mają znaczenie drugorzędne. Jeżeli bardzo nam zależy nam, by stymulowały niemowlaka, możemy postawić na duże, geometryczne, kontrastowe wzory. Ważne jest jednak z czego ta pościel została zrobiona. Najlepiej jeśli są to naturalne materiały: len lub bawełna, wyprodukowane bez użycia nadmiernej chemii, i aby użyte barwniki nie działały drażniąco na skórę dziecka. Tu także z pomocą przyjdą nam atesty, na pewno lepiej jeśli pościel dla dzieci je posiada.

Dodatkowo, jeżeli nasze dziecko ma pojawić się wiosną lub latem, warto rozważyć baldachim dla łóżeczka. Pozwoli on nie tylko w łatwy, ale i dekoracyjny sposób zamontować moskitierę, by uchronić niemowlę przed atakiem komarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *