Najsmaczniejszy kebab w całym Krakowie

Kategorie Jedzenie
dobry kebab Kraków
Kiedy myślimy o lunchowej przekąsce lub kompletnym posiłku, nachodzi nas ochota na coś dobrego do zjedzenia, czujemy głód, a lodówka zieje pustką… Jeśli spróbowaliśmy już kiedyś smacznego kebabu, nasze myśli kierują się właśnie w tę stronę.

Z pewnością wtedy już wiemy, jaki jest i czym charakteryzuje się najlepszy kebab w Krakowie.

Kebaba chyba nikomu nie trzeba już przedstawiać. Jest to jeden z popularnych, dobrze znanych, ale i najlepszych ulicznych fast-foodów, ponieważ nie zawiera tyle wysoko przetworzonych, chemicznych substancji, co produkty w popularnych sieciowych restauracjach szybkiej obsługi. Kebab, czyli dobrze przyprawione, wyraziste mięso i surówki podane z frytkami lub owinięte w pitę, chlebek arabski, lub w pszenną bułkę zawiera dużo odżywczych składników takich jak witaminy, minerały i białko, bo składa się przede wszystkim ze świeżych warzyw oraz pieczonego mięsa. Dodatek sosu nadaje smaku i soczystości całej potrawie, która z powodzeniem może zastąpić pełnowartościowy posiłek obiadowy czy wieczorny.

Co ciekawe, oryginalny kebab pochodzący z Turcji wygląda i smakuje nieco inaczej, niż sobie go wyobrażamy na podstawie doświadczeń kulinarnych w naszym kraju. Kebab turecki serwowany jest z posiekaną cebulą, pietruszką, czasem pomidorem, ostrą papryczką lub ogórkiem, zapakowany w wielką bułkę lub chlebek arabski. Bardzo często podaje się do niego gaszący pragnienie i uczucie pikantności ajran – napój z jogurtu wymieszanego z wodą, solą i miętą. Turcy, którzy ubóstwiają czarną herbatę pitą w małych szklaneczkach w kształcie tulipana, nierzadko popijają ją również w towarzystwie kebaba.

Do odległej Turcji mamy jednak dość daleko, jeśli chodzi o dystans kilometrowy, a ochota na przekąszenie kebaba jest jak najbardziej lokalna. Na szczęście okolica obfituje w dobry kebab Kraków. Przystosowany do polskich kubeczków smakowych trafia w gusta wszystkich Polaków. Takim kebabem można się najeść porządnie i zdrowo, co dość rzadko idzie w parze w przypadku ulicznego jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *