Modne zestawy pościeli dla niemowląt

Kategorie Dzieci
szwalnia snów

Zdrowy sen nowonarodzonego maluszka w dużej mierze zależy od pościeli, znajdującej się w jego łóżeczku. W związku z tym, że niemowlaczki większość doby przesypiają, niezwykle ważna jest jakość jej jakość oraz tkaniny, z których została uszyta.

Przede wszystkim muszą to być materiały hipoalergiczne. Skóra maluszka jest wrażliwa i często ulega podrażnieniom, dlatego warto wybierać pościel dla niemowlaka, która nie będzie wywoływała podrażnień. Najlepsze rozwiązanie stanowią tutaj zestawy bawełniane i bambusowe. Zimą lub jesienią sprawdzi się również pościel z perkalu oraz z flaneli. Natomiast ciepłą wiosną i latem warto włożyć dziecku do łóżeczka lub do wózka produkty z cieniutkiej satyny.

Na rynku znajdziemy pojedyncze elementy oraz zestawy z pościelą. W zależności od potrzeb maluszka oraz naszych zapatrywań, możemy zdecydować się na komplet, w skład którego wchodzi poduszka i kołdra dla dziecka, ochraniacz na łóżeczko, przybornik na dziecięce akcesoria (pieluszki, chusteczki, krem, oliwkę, płyn do kąpieli itp.), baldachim lub moskitiera, a także rożki dla noworodków i śpiworki do wózków. Producenci pościeli dla najmłodszych bardzo często oferują zestawy, które łączą w sobie zarówno wypełnienie, jak i poszewki na kołderki i poduszeczki.
Mamy zazwyczaj dużą wagę przywiązują również do designu pościeli. Ważne, aby w pierwszych miesiącach życia był on stonowany. Zbyt intensywne kolory mogą utrudniać dziecku zasypianie, dlatego warto wybierać delikatne, pastelowe barwy. Poszewki mogą być dodatkowo zdobione niezbyt kontrastowymi szlaczkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *