Manifest polskości

Kategorie Pozostałe
kokarda narodowa o srednicy 60 mm

Świadomość narodowa Polaków w ostatnim czasie znacząco wzrosła. Można wręcz powiedzieć, że mamy obecnie prawdziwą modę na manifestowanie polskości. Począwszy od imprez sportowych z udziałem drużyny narodowej, szczególnie meczów piłkarskich i siatkówki, na świętach państwowych kończąc, posiadanie symbolu narodowego jest niemal powszechne. Rozmaite kokardy narodowe są tego namacalnym dowodem.

Jeśli chodzi o symbole narodowe, to nie żałujemy na nie pieniędzy i często wybierane są produkty premium, w tym ręcznie szyte kokardy narodowe i flagi, a także szaliki czy też koszulki. Wszystkie te gadżety narodowe sprawiają, że czujemy się jednością. Nasza tożsamość narodowa budzi się w tych momentach i sprawia, że myślimy o Polsce jak o wspólnej wartości.

Obraz Polaków za granicą również się zmienił. Obecnie najlepsi kibice siatkówki i skoków narciarskich na świecie to my. Biało czerwone trybuny, kulturalny doping, śpiewy, to codzienność skoków narciarskich czy ligi światowej w siatkówce. Realizatorzy transmisji telewizyjnych często wyłapują oryginalnie ubranych kibiców w biało-czerwonych strojach. Szczególnego wyglądu nadają kokardy narodowe na zamówienie, które widzimy coraz częściej zarówno w trakcie zawodów jak i imprez masowych o charakterze narodowym.

Symbolem Narodowego Święta Niepodległości jest biało-czerwona kokarda narodowa, którą dumnie nosimy wówczas przypiętą do ubrania. Pewnie, że w patriotyzmie najważniejsze jest to, co nosimy w sercach, jak myślimy i dbamy o nasz kraj, jednak to, że naszą polskość manifestujemy także poprzez swój ubiór, jest zjawiskiem bardzo pozytywnym i jest ogromnie budujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *